♥♥♥ Darmowa wysyłka już od 50 zł!

12

[25.12][26.12][6.01]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana następnego dnia roboczego.

Kup w przeciągu:

Bądź eko!
2.jpg

Dbam o siebie. Swoją formę, swoje zdrowie, swoje życie. A jak często myślę o życiu naszej planety? Co ostatnio dla niej zrobiłem? I czy moje małe wyrzeczenia mają jakiś sens? Przekonaj się, co możesz zdziałać sięgając po wielorazowe słomki Fommi.

Nie-ekologiczne statystyki

Czy wiesz, że każdego roku do oceanów trafia co najmniej 8 milionów ton plastiku, czyli zawartość jednej śmieciarki na minutę? Obecne w oceanie znajduje się ponad 150 miliardów kilogramów odpadów z tworzyw sztucznych. Powodują one, że co roku ginie ponad 100 tysięcy ssaków morskich.

Temat oceanu wydaje się zbyt odległy. No to zatrzymajmy się na naszym rodzimym podwórku i zajrzyjmy nad Bałtyk. Wystarczy wybrać się na poranny spacer plażą w szczycie sezonu. Co tam znajdziemy? Niedopałki papierosów, puszki, jednorazowe słomki do piwa i drinków… no właśnie, słomki! Małe, niepozorne, a jednak bardzo szkodliwe. Czy wiesz, że wedle szacunkowych danych Statista w Polsce w 2018 r. zużyliśmy około 1,2 miliarda słomek? To ponad 3 miliony słomek dziennie, czy – dla jeszcze lepszego wyobrażenia skali problemu – ponad 2 tysiące słomek na minutę. Ile spośród nich należało wcześniej do Ciebie? A przecież jednorazowe słomki to pełne marnotrawstwo! Służą kilka, kilkanaście, bywa, że kilkadziesiąt minut, po czym lądują w koszu, czy – co gorsza – na plaży, a później w morzu, gdzie szkodzą zjadającym je zwierzętom, a pośrednio – i nam samym.

Nie zmienisz świata, jeśli nie zaczniesz od siebie!

Zastanów się, ile jednorazowych słomek zużyłeś w minionym roku. Może starałeś się ich unikać, a jednak… pamiętasz wakacje? Kelner przy każdej wizycie w barze dokładał słomkę do Twojego drinka. Fast foody? Czasem trudno się im oprzeć, a słomkę do coli dają w standardzie. Zdrowy koktajl pity na mieście – oczywiście ze słomką! Nagle okazuje się, że było tego więcej, niż przypuszczałeś. Nie pozwól, by w tym roku było podobnie!

Nie wyobrażasz sobie świata bez słomek? Nie musisz z nich rezygnować! Istnieje ekologiczne, praktyczne i modne rozwiązanie – wielorazowe słomki Fommi. Możesz je zawsze mieć przy sobie - zamknięte w pudełeczku, schowane w niewielkim piórniku, torebce na okulary lub kosmetyczce. Wykonane z silikonu – nie rozpadną się pod wpływem wilgoci, jak słomki papierowe. Nie stłuką się – jak słomki szklane. Nie poparzą ust – jak słomki stalowe. Są przyjemne w dotyku i nieszkodliwe dla zębów. A przede wszystkim – są higieniczne. Możesz je myć dołączonym do słomek czyścikiem, w zmywarce, lub sterylizować. Tak pielęgnowane posłużą przez długi czas. Uprzedź więc kelnera, że poprosisz o napój bez słomki i sięgnij po swoją własną – silikonową słomkę Fommi. Przykuj uwagę innych, dając dobry przykład. Wiesz, czym jest efekt motyla? Trzepot skrzydeł może wywołać trzęsienie ziemi. Czasem tak niewiele potrzeba. Masz moc by zmieniać świat, wykorzystaj ją!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl