♥♥♥ Darmowa wysyłka już od 50 zł!

12

[25.12][26.12][6.01]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana następnego dnia roboczego.

Kup w przeciągu:

Dlaczego najlepiej pić soki przez silikonową słomkę?
6.jpg

Dobrym nawykiem jest picie soków przez słomki silikonowe tak aby kwasy zawarte w nich miały jak najmniejszą styczność ze szkliwem. Co więcej, proponujemy używać słomek wielokrotnego użytku :) Tu: słomki silikonowe znajdziecie wiele wariantów także te w pudełku "na wynos" :) 

Nie tylko cukier jak to zawsze mówiły nasze mamy jest niebezpieczny dla naszych ząbków :)

Równie niebezpieczny dla naszego szkliwa jest kwas z soków owocowych czy też warzywnych. Pamiętajmy, że kwasy znajdują się też (w ramach niespodzianki;) w napojach gazowanych czy napojach energetycznych. Ich picie również powoduje erozję szkliwa.

Czym jest erozja szkliwa?

Erozja polega na przewlekłych uszkodzeniach twardych tkanek zębów, czyli mówiąc krótko: prowadzi do utraty szkliwa. Jest to proces chemiczny, w którym wyjątkowo udziału nie biorą drobnoustroje, a kwasy.

Erozja szkliwa może nie zrujnuje zębów od razu, gdyż proces ten jest zwykle powolny. Wielu pacjentów uważa, że dba o swoje zęby, jednakże często nie są oni świadomi tego niewidzialnego procesu powodującego zmiękczenie szkliwa.

Co zrobić aby jeść zdrowo i nie szkodzić zębom?

Mimo tego, że zawierają niszczące nasze szkliwo kwasy, świeżo wyciskane soki są dla nas dobre, zwłaszcza gdy mają wyższy stosunek warzyw do owoców. Nie powinniśmy z nich rezygnować szczególnie latem, kiedy tak łatwo o dawkę świeżych witamin.

Pamiętaj również, aby po wypiciu „kolorowego soku” wypłukać usta wodą. Pomoże to przywrócić neutralne pH.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl