♥♥♥ Darmowa wysyłka już od 50 zł!

12

[25.12][26.12][6.01]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana następnego dnia roboczego.

Kup w przeciągu:

Bądź eko każdego dnia - wybierz przyjazną dla środowiska silikonową słomkę do picia
8.jpg

Wszystkim zależy, aby ekosystem na naszej planecie przetrwał. Każdy z nas może uczynić krok, by zadbać o środowisko. Wystarczy zacząć podejmować małe, ale świadome decyzje i być EKO każdego dnia. To od nas zależy, co stanie się odpadem. Jednym z produktów, który jest wykorzystywany w nadmiarze to słomki do picia. Jednorazowe słomki do napoi są wykorzystywane od kilkunastu sekund do kilkunastu minut. Po jednorazowym wykorzystaniu są wyrzucane, co generuje ogromne ilości śmieci rocznie. Słomki silikonowe są małym-wielkim krokiem dla ochrony środowiska.

Po pierwsze: Nie produkuj - wybieraj produkty wielokrotnego użytku

Warto się więc zastanowić, czy rzeczy, które kupujemy, muszą posiadać krótki termin przydatności do wykorzystania. Bardzo praktyczne, a zarazem modne stały się też wielorazowe butelki na wodę. Poza funkcjonalnością stanowią one też ciekawy gadżet, który można wybrać dowolnie do swojego stylu życia.

Nie inaczej jest też w przypadku słomek. Wielorazowe słomki w etui to teraz hit, a przy tym nie zaśmiecają naszej Ziemi. Możemy skorzystać z nich wiele razy, a gdy będą brudne, możemy wyczyścić je pod bieżącą wodą. Dodatkowym plusem ich sposób zapakowania. Słomki marki Fommi są ukryte w szczelnie zamkniętym, metalowym opakowaniu z żółwikiem. Silikonowe słomki są o wiele wygodniejsze rurki z metalu. Dzięki temu że są one elastyczne, można je łatwo umieścić w pudełeczku, i bezpiecznie przenosić w torebce bez obawy przed zabrudzeniem. Wielorazowe słomki silikonowe są idealne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Eko styl to nie tylko kwestia wyboru

Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego zaakceptowała petycje, w myśl której słomki z plastiku i jednorazowe przedmioty mają zostać zabronione na terenie całej Unii Europejskiej już od 2021 roku. Wszystko w trosce o stan środowiska naturalnego.

Obecnie batalia nie toczy się o to jakiego koloru będzie słomka, ale z jakiego materiału będzie wykonana. Musi łatwo poddawać się recyklingowi, być wytrzymała i równie funkcjonalna co plastikowa, która właśnie schodzi ze sceny. Jak donosi firma analityczna Freedonia Group, w zeszłym roku zużycie plastikowych słomek w samych tylko Stanach Zjednoczonych spadło o 110 milionów sztuk.

Aby temu zapobiec powinniśmy być bardziej kreatywni, i podchodzić w sposób zrównoważony do produkcji śmieci w naszym otoczeniu. Nośmy własne siatki, używajmy własnych słomek, wybierajmy produkty które nie są zapakowane w folie (lub jej nadmiar). To jak świat będzie wyglądał za kilkanaście lat zależy tylko od nas.

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl