Pytania i odpowiedzi

Co to są słomki silikonowe Fommi?

Słomki silikonowe Fommi to wielokrotnego użytku, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia narzędzie, które zastępuje jednorazowe plastikowe słomki. Są wykonane z 100% silikonu spożywczego.

Dlaczego warto używać słomek silikonowych Fommi?

Słomki silikonowe Fommi to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć ilość plastikowych odpadów w swoim domu. Słomki te są wielokrotnego użytku, łatwe do czyszczenia, a ponadto są bezpieczne dla zdrowia.
  • nie oparzy i nie zmrozi ust, jak słomka stalowa,
  • nie potłucze się, jak słomka szklana,
  • nie nasiąknie wilgocią i nie rozpadnie się, jak słomka papierowa.

Czy słomki silikonowe Fommi są bezpieczne?

Tak, i to pod każdym względem. To artykuły dobrze przemyślane począwszy od etapu produkcji, a zakończywszy na codziennym, wielokrotnym
użytkowaniu. Słomki wielorazowe Fommi wykonane są z nieszkodliwego silikonu spożywczego. Silikon to materiał wolny od BPA, BPS, ftalanów, ołowiu, kadmu, rtęci oraz innych szkodliwych dla organizmu substancji. Ma on unikalne właściwości, które sprawiają, że doskonale sprawdza się przy produkcji przyborów kuchennych (obejmujących także słomki wielokrotnego użytku). Jest wytrzymały, więc nadaje do częstego użycia. Wolno przejmuje temperatury z otoczenia, więc nie poparzy i nie zmrozi nam ust. Posiada wysoką odporność na działanie niskich i wysokich temperatur (od - 40 do 220 st. C), dzięki czemu słomek silikonowych możemy bezpiecznie używać w kontakcie z zimnymi i ciepłymi napojami. Możemy je też myć w zmywarce i sterylizować w gorącej wodzie. Miękki i elastyczny materiał jest nie tylko przyjemny w dotyku dla naszych ust, ale też bezpieczny dla naszych zębów, oczu i gardła. Słomek silikonowych Fommi mogą używać nawet małe dzieci, które uczą się pić z kubeczka. Nie włożą ich sobie do oka, nie uszkodzą sobie nimi malutkich zębów i delikatnego gardła.

Jakie są korzyści wynikające z używania słomek silikonowych Fommi?

Korzyści z używania słomek silikonowych Fommi to przede wszystkim ochrona środowiska, oszczędność pieniędzy (nie trzeba kupować jednorazowych słomek) oraz dbałość o swoje zdrowie, ponieważ słomki silikonowe nie zawierają szkodliwych substancji.

Jak czyścić słomkę silikonową?

Słomka silikonowa Fommi jest łatwa do utrzymania w czystości. Dołączony do zestawu czyścik do słomek pozwala ją dokładnie wymyć. Przez półprzezroczysty materiał widać, czy wewnątrz nie pozostały żadne nieczystości. Słomka wielorazowa Fommi możne być też myta w zmywarce oraz sterylizowana poprzez krótkie gotowanie w gorącej wodzie (do 220 st. C).
 

Czy słomki silikonowe Fommi można używać do gorących napojów?

Tak, słomki silikonowe Fommi można używać do gorących napojów, ponieważ są odporne na temperaturę do 230 stopni Celsjusza. Jednak, jak to z gorącą herbatą bywa należy ją lekko ostudzić przed wypiciem aby się nie poparzyć :)

Czy słomki silikonowe Fommi są odpowiednie dla dzieci?

Tak, słomki silikonowe Fommi są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie mają ostrych krawędzi ani nie zawierają szkodliwych substancji. Są łatwe do użycia i można je myć w zmywarce.

O marce

Fommi

Poszukujemy alternatyw dla produktów, które zanieczyszczają naszą planetę, a jednocześnie dążymy do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród jej mieszkańców. Stawiamy na produkty ekologiczne o wysokiej jakości, przyjazne w użyciu i bezpieczne dla zdrowia, takie jak wielorazowe słomki silikonowe.